?TERMS_CONTENT_TITLE?

Kullanıcı Sözleşmesi


1.Giriş

Bu anlaşma PINS Artıway şirketlerinin web sitesi ile ilgili hak ve yükümlülüklerini tanımlayan yasal bir belgedir. PINS Artıway işbu anlaşmanın kabulünden itibaren “biz” veya PINS Artıway olarak anılacaktır.  Kullanıcı, işbu anlaşmanın kabul edilmesinden sonra "siz" veya "Kullanıcı" olarak anılacaktır.

Artıway hizmetlerine kayıt olmadan önce kullanıcının bu anlaşmayı bütünüyle okuması ve anlaması gerekmektedir. Bu anlaşmanın 16. maddesi uyarınca anlaşma şartlarında değiştirilme ve düzeltme yapılabileceğini unutmayınız. Kişi Artıway sitesinde hesap oluşturarak veya hesabına giriş yaparak “kullanıcı” haline gelir.

Tanım: İşlem - Artıway üzerinden başarı ile takibi yapılmış, mağaza tarafından kaydı Artıway’e iletişmiş satın almadır. Bu aşamada işlem kaydedilmiş ancak PINS ödemesine teminat verilmemiştir.

2. PINS Artıway Hizmetleri

PINS Artıway kullanıcıların PINS Artıway ile çalışan online mağazalar (buradan itibaren “reklamveren olarak anılacaktır”) üzerinden yaptıkları alışverişte, alıverişin belirli bir yüzdesini nakit olarak iade eder. Bu ödeme daha sonra kullanıcıya PINS olarak verilir. Bu işlemin tamamlanabilmesi için reklamverenin, alışverişin ödemesinin yapıldığını, ürün veya hizmetin teslim edilmiş olduğunu ve alışverişin sitede bulunan reklamverene özel koşullara uyduğunu teyit etmesi gerekmektedir.

Ödemeler anında yapılabilir, ancak çoğu durumda, online perakendeciler işlemi onaylamak için ürün veya hizmetin ödemesinin ve alışveriş işleminin tamamlanmasını beklerler. Bu işlem yaklaşık 30 gün sürebilir. Bu işlem sonrasında reklamveren anlaşılan komisyonu PINS Artıway’e öder. Bunun karşılığında PINS Artıway belirtilen PINS miktarını kullanıcıya öder.

Online Mağaza işlemler/alışverişlerde bize bilgi sağlamaz ise, biz onların ödemelerindeki başarısızlık için herhangi bir sorumluluk kabul etmeyiz.

3. Kullanıcı Hesabı

Bir kullanıcı, kullanıcı hesabı almak için en az 16 yaşında olmalıdır. Bir kişinin PINS Artıway’de sadece tek bir kullanıcı hesabı olabilir. Ödeme alabilmek için kullanıcının banka hesap bilgilerini ayrıntılı bir şekilde belirtmesi gerekmektedir. Buna istinaden aşağıdaki koşullara dikkat edilmelidir:

Kullanıcının banka hesabı kullanmak için tam hakka sahip olmalıdır.

Belirtilen ödeme yöntemine ödeme yapılmasını onaylamanız gerekmektedir. Kullanıcı banka hesap bilgilerini zamanında sağlamak ile yükümlüdür. Farklı ödeme yöntemleri için farklı koşullar mevcut olabilir. Örneğin minimum veya maksimum para transferi limitleri olabilir.

Önemli not: PINS Artıway’de kayıtlı olan e-posta adresiniz aktif olarak kullandığınız e-posta adresiniz olmalıdır. Bu bizden gerekli mailleri zamanında almanızı sağlar. e-posta adresinizi değiştirirseniz, PINS Artıway hesabınızda da e-posta adresinizi değiştirmeniz gerekmektedir.

Başka bir önemli not ise eğer kullanıcı ödeme detaylarını bir sene içerisinde onaylamaz ise bu hesap ve hesaptaki PINS tarafımızdan dondurulacaktır. Kullanıcının onaylaması halinde hesap tekrar aktif hale getirilebilir.

4. PINS

Kullanıcı hesabı gerekli bütün koşulları yerine getirmiş ise ve biz gerekli komisyonu reklamverenden aldık ise PINS’leri kullanıcıya öderiz.

PINS Artıway reklamveren tarafından ödenen komisyon üzerinden aldığı paya karar verme hakkını saklı tutar. Alınan komisyon tamamen PINS Artıway’e aittir ve kullanıcıya PINS olarak verilmediği taktirde kullanıcı bu PINS’ler üzerinde hak iddia edemez. Biz, kullanıcı işbu kullanıcı sözleşmesini ihlal ettiği taktirde PINS’leri geri talep etme hakkını saklı tutarız.

Reklamverenin işlem koşullarının yerine getirilmediğini var sayabileceği birçok koşul olduğunu unutmayınız. Bu durumda PINS ödemesi yapılamaz. Aynı zamanda kullanıcın PINS kazanamayacağı birçok koşul olduğunu unutmamak gerekir.

Örneğin:

Kullanıcı kimliğini doğrulamadan (kullanıcı adı ve şifre kombinasyonu girmeden)  PINS Artıway üzerinden alışveriş yaparsa.

Birçok mağazanın hak sağladığı gibi ürünlerin iadesi veya siparişin iptali kullanıcı tarafından yapılırsa.

Aynı zamanda aşağıdaki koşullarda kullanıcıya ödeme yapılmaz:

 1. Bu anlaşmanın hükümleri paragraf 8 uyarınca iptal edilmişse;
 2. Kullanıcının dolandırıcılık yaptığı ile ilgili bir kanıt ortaya çıkar veya herhangi bir şekilde bu anlaşmayı ihlal ederse;
 3. Kullanılan hesap üzerinden, hesap sahibinin dışında bir kişinin adına alışveriş gerçekleştirildiyse.

 4. Fikri Mülkiyet


PINS Artıway hizmetlerine kayıt olarak ve bize kişisel bilgilerini sağlayarak kullanıcı aşağıdaki şartları kabul eder:

 1. Kullanıcı bize materyal ve içerikleri PINS Artıway ve alt hizmetleri tarafından dağıtmak ve paylaşmak için PINS Artıway’e münhasır olmayan bir izin verir.
 2. Kullanıcı, Hizmetimiz üzerinden materyallerimizi dağıtmadan veya paylaşmadan önce gözden geçirmek için münhasır bir hak verir.

Kullanıcı PINS Artıway’in sitesinin, markalarının ve lisanslarının PINS Artıway’e ait olduğunu, PINS Artıway’in fikri mülkiyet haklarını anlar ve kabul eder. Hiç bir kişinin PINS Artıway içeriğini veya sitesini kopyalama, dağıtma, toplu alanda gösterme veya benzer bir kopyasını yaratma,  PINS Artıway’in yazılı bir izni olmadan, hakkına sahip değildir.  

6. Gizlilik

Gizlilik bu Sözleşmenin koşullarına parçasıdır ve bizimle bu anlaşmayı kabul ederek, kullanıcı saklama ve Gizlilik Politikasına uygun olarak, kişisel verileri saklama yöntem ve koşullarımızı kabul eder. İnternet küresel bir bilgi ağı olduğundan, PINS Artıway’in depolanan verileri dünyanın her yerindeki kişilere ulaşabilir.

7. Bizim rolümüz

Reklamverenler tarafından sunulan mal veya hizmetlerin satıcı ya da tedarikçi ile ilişkileri dahil olan konularda PINS Artıway’in hiçbir ilişkisi veya yükümlülüğü bulunmaz. Bu nedenle, biz reklamcılar tarafından sağlanan ürün veya hizmetlerle ilgili herhangi bir yasal bağlayıcılığı olan yükümlülüklerin taahhüdünü vermemekteyiz.

Yukarıya dayanarak, aşağıdaki konular ile ilgili sorumluluk almayız:

Reklamverenler tarafından sunulan hizmetler veya ürünlerin kalitesi, güvenliği ve yasallığı;

Reklamverenler tarafından dağlanan ürün ve hizmetlerin teslimi veya diğer hizmetler.

Kullanıcı reklamverenler tarafından yapılan işlemlerde, reklam  veren ile ilgili tüm yasal isteklerde, ürünlerin içeriği ve teslimatı konusundaki problemlerde, bizi, çalışanlarımızı ve potansiyel ortaklarımızı yasal ve yasal olmayan bütün sorumluluklardan muaf tutar.

8. Anlaşma şart ve koşullarının ihlali

PINS Artıway bu anlaşmanın herhangi bir hükmünün olası ihlali ile bağlantılı olarak kullanıcı veya hesap verilerini kontrol eğer tek taraflı askıya alma veya PINS Artıway’in herhangi bir hizmetine kullanıcın erişimini sonlandırma hakkını saklı tutar.

Kullanıcı hesapları / hesapları ile yapılan işlemler yalnızca yalnızca kendi adına alışverişleri adına kullanılabilir (asla başka bir kişinin çıkarları veya onun adına kullanılamaz). Aşağıdaki koşullarda kullanıcı reklamveren ile PINS almak adına işlem yapamaz:

 1. Kullanıcı, başka bir kişinin kişisel verilerini sağlamış ise,
 2. Kullanıcı, kullanma hakkı olmayan bir ödeme yöntemini kullanmış ise,
 3. Kullanıcı, bilerek reklamveren ile yanlış yöntemler ile bir anlaşma yapar ise,
 4. Kullanıcı, reklamveren ile var olan bir anlaşmanın ihlal edildiğini fark eder ise.

Her kullanıcı kendi hesabının aşağıdaki içerikleri içermediğinden emin olmak ile yükümlüdür:

 1. İftira, hakaret, yanlış bilgi ve tehditler;
 2. Tahrik, korku ya da başka bir kişi için endişeye sebep olabilecek bilgiler;
 3. Virüsler, makro virüsleri, "Truva atı", "worm" ve / veya bilgisayar sisteminize sızmak için tasarlanmış, kesinti ya da bilgisayar veya kişisel sistem verilerinin gizli koleksiyonu normal işleyişi ihlalini amaçlayan başka program ve virüsler;
 4. Yürürlükteki yasaları ihlal eden içerik (örneğin, tüketicinin korunmasına ilişkin kanun, yazışma gizlilik yasası, mesafeli satışlar, haksız rekabet, ayrımcılık, yanlış pazarlama, telif hakkı, ticari marka ve gizlilik yasaları);
 5. Başka bir kişinin haklarını (gizlilik hakları dahil) ihlal eden içerik;
 6. reklamverenler ile doğru ve adil olmayan içerik ("feedback");

Eğer yukarıdaki koşulların ihlalini görürseniz veya ihlalinden şüphe duyulan durumlarda bize hemen bildirin. PINS Artıway, bu anlaşmayı ihlal ediyor görünen içerikleri kaldırma hakkına sahip olduğumuzu kabul eder.

9. Üçüncü taraflar ile ilişki

Size veya hesabınızın / hesabınızla ilgili, uygunsuz, yanlış veya yasadışı malzemeler hakkında bilgi alırsak, o zaman bir hafta içinde sizinle iletişim kurarak konuyu açıklığa kavuşturmak için hazırız.

10. Ek hizmetler

Biz (PINS Artıway) ve / veya ortaklarımız zaman zaman size yeni ya da ek hizmetler sunabiliriz. Eğer bu hizmetler ilginizi çekiyorsa, PINS Artıway size ek hizmetlere erişim için gereken ek koşullar listesini sağlayacaktır. Ek koşullar listesini size sağlayan PINS Artıway bu listeyi paylaşacağı zamana karar verme hakkını saklı tutar. Ek şartlardan herhangi birinin ihlali bu Sözleşmenin tüm ihlali anlamına gelmektedir.

11. Servis ve Bakım PINS Artıway

Biz PINS Artıway hizmetlerimizi kaldırmak, askıya almak veya değiştirmek hakkını saklı tutarız.

Bu güvenlik sorunları ya da hukuki, teknik ya da ticari nedenlerle bağlantılı olarak yapılabilir. Bu sorun güvenlik veya teknik sebeplerden gibi PINS Artıway’i kötü şekilde etkileyecek sorunlardan kaynaklanmadığı takdirde, bu tür değişikliklerden önce kullanıcılarımızı 30 gün önceden bilgilendirmeye çalışacağız ancak garanti etmemekteyiz.

Sitemiz ve hizmetlerimiz internetten kaynaklanan teknik sebeplerden dolayı zaman zaman servis dışı olabilir. Eğer sebep kontrolümüzde ise bu sorunu çözmek için elimizden geleni yapacağız. Ancak, Kopikot.ru hizmetlerinin devam kullanılabilirliğini garanti etmez. Yukarıda belirtilenlere rağmen, biz hizmetimizin serviş dışı kalacağı süreleri süresi en aza indirildiğinden emin olmak için hep çalışmaktayız. Güvenlik nedenleriyle veya başka nedenlerle, şifrenizi değiştirmenizi veya PINS Artıway sitesinde yetkilendirme için gerekli temel bilgi isteyebiliriz. Kullanıcı kişisel verilerin gizliliğini korumaktan sorumludur.

12. Bizim taahhütümüz

Biz kullanıcılar gerekli ve yeterli hizmeti sunmak için çalışıyoruz, ama PINS Artıway hizmetlerinin beklentilerinizi veya gereksinimlerinizi karşılayabileceğini garanti edemez.

PINS Artıway yalnızca işbu anlaşmada belirtilen yükümlülüklere sahiptir. PINS Artıway’in bu anlaşmada belirtilen durumlardan başka hiçbir yükümlülüğü yoktur ve herhangi bir hasar durumunda sorumlu tutulamaz.

PINS Artıway, kullanıcıların bazı nedenlerden dolayı meydana gelen yaralanma veya ölümünden sorumlu tutulamaz.

PINS Artıway yalnızca PINS Artıway çalışanlarının bir eylemi veya ihmali sonucunda, bu anlaşmada belirtilen durumlarda, doğrudan zarar veya rahatsızlık meydana gelmiş ise sorumludur.

PINS Artıway size ya da ya da başka bir kurum’a doğacak herhangi bir zarardan veya sebepten (ihmal, yasal yükümlülüklerin ihlal veya herhangi bir zarardan)  dolayı yükümlü olmayacaktır. Aynı zamanda Artıway aşağıdaki durumlarda yükümlü değildir:

 1. Herhangi bir mali zarardan, gelir kaybı veya tahmin edilen tasarruf kaybı,
 2. Özel ya da dolaylı bir zarardan şikayetlerde, hasar PINS Artıway’in hizmetlerini zamansız yürütmesinden veya uyum sağlamamasından, bu anlaşmanın gereklerini yerinde getirmemesinden kaynaklansa bile, PINS Artıway sorumlu olmayacaktır;

Yukarıda bahsedilen öğelere rağmen PINS Artıway tüm teklifleri, garantileri, koşul ve diğer sözleri (açık yada kapalı, ancak meşru) her durumda (dolandırıcılık ve yasadışı istekler haricinde) ayrı ayrı ele alır.

Anlaşılır olması için, belirtmek isteriz ki PINS Artıway, PINS Artıway’in içeriği ile ilgili (yaratılışına yardım eden veya ekleme yapan kişiler de dahil olmak üzere) kişiler, PINS Artıway işlemlerine veya reklamverenler ile ilişkilerine bağlı olan kişilerin kullanıcıya hiçbir sorumluluğu yoktur. 12. Paragrafta belirtilen koşullar anlaşmanın sona ermesi halinde bile yürürlükte kalacaklardır.

13. Tazminat

Bu anlaşma sizin veya sizin hesabınız tarafından ihlal edilirse veya bir işleminizin reklamverenin anlaşmasını ihlali halinde, kullanıcı PINS Artıway’in isteklerini yerine getirmelidir.

14. Veri aktarımı

Biz bu anlaşmayı kısmen veya tamamen üçüncü şahıslara, veya taşeronlara devretme hakkını, ve bu anlaşmaya göre hizmetlerimiz taşeronun altında devam ettirme hakkını saklı tutarız. Bu anlaşmayı hizmet kalitesinde ve verilen garantilerin uygulanmasında bir düşme olsa bile bu anlaşmayı aktarma hakkına sahibiz. Bu anlaşmayı, bize veya taşeronlarımıza olan yükümlülüklerinizi, PINS Artıway’in yazılı onayı olmadan feshedilmiş sayamaz, hak ve yükümlülüklerinizi tamamen veya kısmi olarak başkalarına aktaramazsınız.

15. Bu anlaşmanın feshi

Kullanıcı herhangi bir zamanda PINS Artıway hizmetlerini kullanmayı feshedebilir. Aynı şekilde PINS Artıway’de, herhangi bir zamanda, bir kullanıcının eylemlerinin PINS Artıway çıkarlarına zararlı olduğu kanısına varır ise, tek taraflı olarak bu Sözleşmeyi feshedebilir. İlişkinin kesilmesi ödenebilir PINS’lerin Artıway’e aktarılması anlamına gelir. PINS Artıway kullanıcının PINS Artıway hizmetlerini bu aşamadan sonra kullanma hakkını reddedebilir (yeni hesap açma vs.).

16. Bu anlaşmanın özü

Bu anlaşmanın amaç PINS Artıway’deki hizmetlerin kullanımı ile ilgili önemli noktaları içermektir. Bu anlaşma siz ve PINS Artıway ile olan önceki anlaşmalarınızdan üstündür ve yerine geçer. Bu anlaşma dolandırıcılık veya kullanıcı tarafından sağlanan yanlış bilgi durumunda yürürlükten kalkar.

17. Değişiklikler

Biz bu anlaşmaya zaman zaman değişiklik yapmak hakkını saklı tutarız. Bu anlaşma değişiklik yaptığımızda, yeni şartlar ve koşullar hemen sitenizde yenilenir. Bu anlaşma sitede yayınlandığı andan itibaren yürürlüktedir.

Bu sözleşmeye yapılan değişiklikler sizi olumsuz etkiliyorlar ise, PINS Artıway hizmetlerini kullanmayı reddedebilirsiniz. Değişikliklerin üzerinden bizimle ilişkinizi devam ettirip ettirmediğinize karar vermek için 3 takvim gününüz olur. Eğer anlaşmanın yeni koşullarını kabul etmiyorsanız, PINS Artıway hizmetlerini kullanmayı tamamen durdurmanız gerekir.

Eğer bu değişiklikler sizin için önemli değilse ve sizi olumsuz etkilemiyorlarsa (örneğin iletişim bilgilerini veya bu anlaşmanın şartlarını değiştirme), siteye eklendikleri an (veya daha sonra anlaşmanın yeni versiyounu tanıttığımızda) yürürlüğe girerler.

18. Genel Hükümler

Bu anlaşmanın maddelerin her birinin kabul edilebilir görülmesi halinde, Sözleşme yürürlükte kalacaktır. Bu anlaşmanın amacı temsil, ortaklık, işbirliği veya işveren-çalışan ilişkisi oluşturmak değildir.

19. Anlaşmanın yasal dayanakları ve meşruiyeti

Bu anlaşmanın yanı sıra her kullanıcı Türkiye Cumhuriyeti kanunları sınırları içinde hareket etmelidir.

20. Anlaşmanın saklanması

Biz PINS Artıway’e kayıtlı kullanıcılarımızın her biriyle ayrı bir anlaşma saklamayız. anlaşma PINS Artıway sitesinden görülebilir. Sizden bu anlaşmanın bir kopyasını alıp, çıktı alarak ederek veya bilgisayarınıza kaydederek saklamanızı rica ederiz. Kontrat yalnızca Türkçe dilinde mevcuttur.

21. Ücretsiz tarayıcı eklentisi

PINS Artıway popüler tarayıcılar için bir eklenti sunar. Bu eklenti kullanıcılara girilen sitelerdeki PINS alınabilirlik durumunu bildirerek kullanıcıların bu PINS’lerden hızlıca faydalanabilmelerini sağlar. Eğer kullanıcı mağaza sayfasındaki bir linke eklentiyi kullanarak tıklar ise, kullanıcı ortaklık bağlantıları kullanılarak mağazanın web sitesine yönlendirilir.

Geri bildirim ve iletişim bilgilerimiz

PINS Artıway ile iletişime geçmek için müşteri hizmetlerimizin e-posta adresi olan iletisim@artiway.com.tr adresine e-posta atınız. Size en kısa sürede dönüş sağlamak için elimizden geleni yapacağız.

Bu anlaşmanın özüne ilişkin tüm yazışmalar (e-postalar dahil olmak üzere çeşitli bildirimler göndermek) için iletisim@artiway.com.tr e-posta adresine yazmanız gerekmektedir. Size geri dönüş PINS Artıway’e kayıt olurken kullandığınız e-posta adresi yoluyla sağlanacaktır. Bu e-posta adresinizi hesabınızın ayarlarından değiştirebilirsiniz.